Whatsapp
Alternate Text

Tek Temsilcilik ve 3.Taraf Hizmetleri

Tek Temsilcilik Nedir?

KKDİK Tek Temsilcilik, Kimyasalların kaydı, değerlendirilmesi, izni ve kısıtlanması anlamına gelen KKDİK işlemleri için verilen hizmetlerden biridir. Bu hizmet kapsamında, Türkiye’de yerleşik olarak hizmet vermeyen firmaların Türkiye’deki kimyasal kayıt işlemlerini yapmasına olanak tanır. Yönetmeliğin 9. maddesi gereğince düzenlenen tanım kapsamında KKDİK kayıtlarının yürütülmesi için ihdas edilmiştir.

SEA Yönetmeliğine Göre Tek Temsilcilik

Maddelerin tehlikeye yol açabilecek özellikte olup olmadığını belirleyen SEA Yönetmeliği için kimyasal bildirimleri, Türkiye’de yer alan tüzel kişiler tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Yerel olarak Türkiye’de hizmet vermeyen firmalar, atadıkları tek temsilciler ile bildirim ve kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.

Tek Temsilcilik Kapsamında Verdiğimiz Hizmetler

TMGD TR tarafından verilen Tek Temsilcilik hizmeti, sadece kayıt işlemleri ile sınırlı kalmayan; kayıt sonrası işlemlerde de destek sunulan bir pakettir. Verdiğimiz hizmet kapsamında;

  • Ön- MBDF hazırlama,
  • Tedarik zinciri bilgilendirmelerini sağlama,
  • İthalatçı ile iletişim sürdürme,
  • KKDİK belgelerini toplama ve sisteme girmehizmetlerini sürdürmekteyiz.
    Bunun yanı sıra; Tek Temsilci olarak atandığımız firmalara kayıt işlemleri sonrasında; yeni ürün kayıtları ve kayıt numaraları tanımlama işlemlerinde de destek oluyoruz.